Logo Harmonia studio

Zdrowy kręgosłup


90% Polaków skarży się na bóle pleców. Najczęściej są one związane ze złą postawą, siedzącym trybem życia, zmianami zwyrodnieniowymi, napięciami postresowymi, brakiem aktywności fizycznej. Aby zachować kręgosłup w dobrej, długotrwałej formie, należy zadbać o kondycję mięśni przykręgosłupowych (wzmacnianie i rozciąganie), co zagwarantuje elastyczność i giętkość stawów oraz zapobieganie urazom.

Zdrowy kręgosłup to zajęcia prozdrowotne charakteryzujące się płynnymi, powolnymi ruchami, statycznymi pozycjami i świadomym kontrolowaniem oddechu przy akompaniamencie spokojnej muzyki.

Ćwiczenia wykorzystane na treningu zapobiegają i/lub niwelują ból pleców, wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, dotleniają organizm poprzez naukę prawidłowego oddychania, wspomagają utrzymanie odpowiedniej postawy ciała poprzez poprawę równowagi, zwiększają gibkość i zakres ruchu w stawach oraz wpływają na koncentrację, wyciszenie, uspokojenie i redukcję napięcia w ciele.

W dobie ciągłego pośpiechu i stresu ta forma treningu może być doskonałym sposobem na relaks i odprężenie dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Podczas treningu wyciszysz się, zregenerujesz oraz wprowadzisz swoje ciało w stan harmonii, dzięki czemu szybko zapomnisz o stresie i poczujesz się w pełni wypoczęty.