Logo Harmonia studio

Yin Joga


Yin joga to nastrojowe zajęcia odbywające się w otoczeniu relaksującej muzyki w świetle świec. Praktyka odpowiednia jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą, jak i dla osób zaawansowanych w praktyce. Jest przeciwwagą dla bardziej wysiłkowych form aktywności fizycznej: bieganie, trening siłowy, jazda na rowerze.

Pozycje Yin jogi poprzez swoją różnorodność i dużą liczbę wariantów poprawiają elastyczność naszego ciała i pogłębiają wewnętrzny spokój. Yin joga to rozciąganie tkanki łącznej poprzez statyczne ułożenie ciała i utrzymanie go w bezruchu przez kilka minut za pomocą wielu akcesoriów, aby ułatwić swobodne rozluźnienie bez angażowania pracy mięśni. W trakcie trwania w pozycjach Yin Yogi staramy się całkowicie rozluźnić mięśnie, aby rozciągać powięź oraz poprawiać elastyczność stawów.

Ogromną zaletą yin jogi jest brak określonych archetypów danej asany. Nie ma pozycji doskonałej, idealnej. Dzięki temu w przyjętej pozycji buduje się naturalną przestrzeń do akceptacji swoich zakresów. Poprzez trwanie w określonym ułożeniu ciała przyglądamy się temu, co się w nas dzieje. Yin to odpuszczenie, poddawanie się, bierność. To oczyszczenie ciała na poziomie fizycznym, ale też mentalnym i emocjonalnym.