Logo Harmonia studio

Pilates


Jego twórcą jest Joseph Pilates, który chciał stworzyć system ćwiczeń dla sportowców i tancerzy po kontuzjach, aby szybko mogli wrócić do swoich treningów bez ryzyka kolejnych urazów. Bardzo szybko okazało się jednak, że jego metoda jest na tyle uniwersalna, że może ją stosować niemal każdy.

Korzyści treningu Pilates jest bardzo wiele: wzmocnienie mięśni głębokich i kręgosłupa, uelastycznienie mięśni, zwiększenie koncentracji i siły fizycznej, poprawa koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni brzucha, pleców i pośladków, poprawa postawy ciała, zniwelowanie bólów kręgosłupa, wymodelowanie i ujędrnienie sylwetki.

Pilates może być uprawiany zarówno przez osoby starsze, jak i bardzo młode – niezależnie od ich kondycji fizycznej. Nie ma także przeciwwskazań, by w tego typu zajęciach brały udział osoby po kontuzjach, czy też zmagające się z nadwagą lub schorzeniami kręgosłupa. W dodatku Pilates często zalecany jest zawodowym sportowcom jako uzupełnienie ich standardowego treningu.

Pilates pomaga zwiększyć świadomość własnego ciała, uczy kontroli nad nim oraz jest doskonałą formą relaksu po ciężkim dniu.