Logo Harmonia studio

Nordic Walking


Spacery i marsze są prostą, a jednocześnie efektywną i przyjemną formą aktywnego spędzania czasu wolnego. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje nordic walking. Polega na odpowiedniej technice marszu angażującej do wysiłku jak największą partię układu ruchu poprzez zwiększone wymachy ramion, wydłużony krok oraz prawidłowe zastosowanie specjalnie zaprojektowanych kijków. Prawidłowa technika marszu i odpowiednie użycie kijków pociągają za sobą szereg korzyści:

Nordic walking jest dyscypliną, którą można uprawiać na świeżym powietrzu przez cały rok, a samo przebywanie na łonie natury stanowi najlepszy i najskuteczniejszy powszechny środek hartowania organizmu, wzmacnia odporność, zmniejsza poziom kortyzolu odpowiadającego za stres, dodaje energii – same korzyści!

Każdy, kto systematycznie uprawia nordic walking, znajdzie w nim swoje przyjemności i korzyści, ponieważ jest to aktywność fizyczna praktycznie dla każdego! Więc jeśli rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem lub chcesz do niego wrócić po dłuższej przerwie, chcesz schudnąć, prowadzisz głównie siedzący tryb życia, szukasz alternatywy dla biegania, regularnie uprawiasz sport i szukasz nowych ogólnorozwojowych form ruchu oraz chcesz spędzić czas w miłym towarzystwie – złap za kijki i przyjdź na trening pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Zajęcia składają się z rozgrzewki, omówienia i doskonalenia techniki nordic walking, ćwiczeń koordynacyjnych, siłowych, oddechowych i rozciągających.

Miejsce zbiórki: Ścieżka Zdrowia na kórnickich Błoniach (ulica Leśna 6).

Do zobaczenia na trasie! :)