Logo Harmonia studio

Aerial Joga


To wspaniałe połączenie aktywności fizycznej i zabawy, doskonały i ekscytujący sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu i poznanie swoich możliwości, a także nauka zaufania do samego siebie.

Aerial Joga łączy w sobie elementy pilates, gimnastyki, stretchingu, tańca, fitnessu i przede wszystkim jogi, a wszystko to odbywa się głównie w powietrzu przy wykorzystaniu nylonowego hamaka zawieszonego kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Ćwiczenia z użyciem hamaka wzmacniają mięśnie (w szczególności brzucha, ramion i nóg), zwiększają zakres ruchu w stawach, poprawiają koordynację, wzmacniają koncentrację oraz doskonale odciążają kręgosłup.

Najważniejszym jest, że Aerial Joga przynosi ukojenie fizyczne i psychiczne, buduje świadomość ciała i pewność siebie, pozwala się zrelaksować, oderwać od codziennych problemów i zredukować stres.

Zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki, która pozwala zaprzyjaźnić i oswoić się z hamakiem. W części głównej odrywamy się od ziemi praktykując asany. Końcowym etapem zajęć jest relaks w delikatnie kołyszących się hamakach.

Na zajęciach aerial jogi wymagany jest gładki strój pozbawiony wszelkich ostrych elementów (zamki, cekiny, guziki), zasłonięte pachy (koszulka z przynajmniej krótkim rękawem), brak biżuterii, krótkie paznokcie oraz skarpetki.

Ważne: przed zajęciami zapoznaj się zasadami bezpieczeństwa.

Aerial Joga jest bardzo bezpieczną techniką ćwiczeń, jednak ze względu na specyfikę pozycji odwróconych, niezbędne jest zapoznanie się z poniższą listą przeciwwskazań: