Logo Harmonia studio
Refleksologia oparta jest na starożytnej wiedzy, kiedy to człowiek odkrył jej zbawienny wpływ na samopoczucie i udoskonalał techniki, aby świadomie wpływać na zdrowie ludzkie. Stosowano ją w starożytnych kulturach takich jak Chiny, Indie i Egipt, co pokazują starożytne ryciny.
 
Nauka refleksologii opiera się na zasadzie, że na ciele człowieka, zwłaszcza na stopach, dłoniach i twarzy, znajdują się obszary odpowiadające poszczególnym organom, gruczołom i innym częściom ciała. Właściwe stymulowanie tych punktów (refleksów) może w naturalny sposób pomóc w problemach zdrowotnych, przywracając równowagę w ciele i budząc wrodzony potencjał człowieka jakim jest samoleczenie.
 
Refleksologia jest rozwijającą się nauką. Wielu światowych naukowców prowadzi badania nad wpływem refleksologii na organizm i zdrowie człowieka. Refleksologia jest także sztuką, ponieważ jej skuteczność zależy głównie od wiedzy i umiejętności refleksologa. Ta w pełni naturalna metoda prowadzi do uzyskania homeostazy w ludzkim ciele. Ważne jest holistyczne spojrzenie na organizm ludzki, ponieważ każdy człowiek to CUD – połączenie Ciała, Umysłu i Ducha. Tylko tak patrząc można wspomóc proces samouzdrawiania poprzez przywrócenie harmonii w ciele.
 
Praca na refleksach pobudza przepływ impulsów nerwowych, dzięki czemu:
- wpływa korzystnie na ukrwienie chorych narządów,
- wzmacnia siły witalne organizmu,
- sprzyja poprawie przemiany materii,
- wspomaga odbudowę odporności,
- łagodzi stres wprowadzając organizm w stan głębokiej relaksacji,
- wspomaga proces detoksykacji organizmu wspierając m.in. pracę wątroby, nerek oraz jelit,
- pomaga w walce z bólem zwiększając wydzielanie endorfin,
- pozytywnie wpływa na układ hormonalny,
- poprawia pracę układu krążenia,
- usuwa złogi i toksyny przynosząc ulgę obolałym stopom.
 
Czas trwania zabiegu: 50-60 minut
Wartość: 160,00zł
 
Podczas pierwszej wizyty refleksolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, który zajmuje dodatkowo około 20 minut.